Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny

Od dziś do końca sierpnia w Parafii Świętego Stanisława Kostki można obejrzeć plenerową wystawę “Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny”. Wystawa w 11 tablicach prezentuje posługę Prymasa zogniskowaną wokół posługi dla Kościoła i Ojczyzny. Oprócz tekstów możemy zobaczyć reprodukcje wyjątkowych, historycznych fotografii.

“Wystawa pokazuje człowieka, który miał swoje niezwykłe zobowiązania wobec człowieka i narodu. Trzeba pamiętać, że służba prymasa Wyszyńskiego przypadała na okres, w którym naród polski został zderzony z komunizmem, a więc ideologią i praktyką państwa totalitarnego, które było ateistyczne. Był to tez okres przeprowadzenia narodu polskiego po grani między pierwszym, a drugim tysiącleciem swojego istnienia. Jeśli udało się przenieść prymasowi na drugą stronę i nie spadliśmy w przepaść, to wielka jego zasługa, bo dzięki niemu dziś możemy dalej mówić o sobie, że jesteśmy Polakami” – powiedział prof. dr hab. Jan Żaryn, dyrektor IDMN.

Wystawa powstała z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i premierowo zaprezentowano ją w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w przeddzień uroczystości beatyfikacyjnej.