Młodzież ks. Jerzego

Wspólnota Duszpasterstwa Akademickiego przy naszej parafii reaktywowała po pandemii swoje działanie, odważnie marząc o miejscu dla siebie na miarę duszpasterstwa XXI wieku. Podjęła się w dużej mierze własnymi rękoma adaptacji pomieszczeń pod Kościołem na cele duszpasterskie. 


Chcemy stworzyć wygodną przestrzeń do wsłuchiwania się  i rozważania Słowa Bożego. Miejsce do cieszenia się sobą przy wspólnym stole, czy salę do wspólnej rekreacji. Jesteśmy w tym otwarci na wszystkie wspólnoty parafialne i pielgrzymów.


Aby takie miejsce mogło powstać potrzeba gruntownego remontu, a w znacznej części wręcz adaptacji pomieszczeń pod Kościołem. Działamy w tym kierunku, żeby jak najszybciej zakończyć rozpoczęte prace remontowe. Chcąc w całości zrealizować zamierzony plan prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszych działań.

Można to uczynić na kilka sposobów: 

1. W niedzielę 26 czerwca młodzież będzie po mszach świętych przeprowadzała kwestę na ten cel

2. Założyliśmy zrzutkę internetową: www.zrzutka.pl/z/akademicyjerzegopopieluszki (pod tym linkiem dostępne są szczegóły projektu, relacjonujemy także postęp prac)

3. W bezpośrednim kontakcie z ks. Marcinem Grabowskiem – duszpasterzem wspólnoty.


Wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego, któremu tak bliskie było duszpasterstwo młodzieży, parafian i sympatyków prosimy o wsparcie naszych działań!
Młodzież ks. Jerzego.