XXIV OGÓLNOPOLSKA DROGA KRZYŻOWA ŚWIATA PRACY

Pod hasłem „Nigdy nie można zrezygnować z walki o wolność i prawdę” w piątek 22 marca, od grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu wyruszy XXIV Ogólnopolska Droga Krzyżowa Świata Pracy.

Wydarzenie liturgiczne łączące środowiska pracownicze z całej Polski organizowane jest jak co roku przez Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, Region Mazowsze oraz Komisję Krajową NSZZ Solidarność. Krzyż, który będą nieśli przedstawiciele poszczególnych zawodów, w tym kolejarzy, pocztowców czy lekarzy, symbolicznie zostanie podjęty z grobu księdza Jerzego Popiełuszki przez hutników. Rozważana Drogi Krzyżowej przygotowali i odczytają przedstawiciele poszczególnych profesji wśród nich: nauczyciel, przedsiębiorca czy prawnik. Ulicami Żoliborza przejdzie także kilkadziesiąt pocztów sztandarowych Solidarności, której przedstawiciele przyjadą do Warszawy z całego kraju. Drodze Krzyżowej towarzyszyć będzie orkiestra górnicza z Jaworzna. Procesję liturgiczną poprowadzi biskup pomocniczy warszawski Rafał Markowski.

Wieczorem o godzinie 21:00 pod przewodnictwem biskupa Markowskiego, przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, odmówiona zostanie modlitwa o wolność od lęku i nienawiści, która przez 37 tygodni gromadzi wiernych w miejscu spoczynku męczennika. Następnie o 21:20 biskup Rafał Markowski przewodniczył będzie Nowennie w intencji Ojczyzny prowadzonej z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski.

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 17:00. Całość przygotował i koordynuje duszpasterz ludzi pracy archidiecezji warszawskiej ks. Michał Kotowski.