Inauguracja modlitwy o “wolność od lęku i nienawiści”

28.02 przypada 42 rocznica pierwszej Mszy św. za Ojczyznę odprawionej przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Tego dnia przy grobie błogosławionego Męczennika zostały zainaugurowane uroczystości upamiętniające 40 rocznicę Jego porwania i śmierci. Od tego dnia przez 37 tygodni codziennie będzie odbywać się modlitwa przy grobie ks. Jerzego, to miejsce stanie się duchowym sercem uroczystości. Cykl modlitewny jest zaplanowany w ten sposób, aby jak najbardziej rozpowszechniać nauczanie męczennika, a równocześnie modlić się o Jego kanonizację. 

W inauguracyjnej modlitwie wziął udział ks. Jan Sikorski, przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który wspominał postać kapłana i swój udział w Mszach za Ojczyznę. Słowo wstępne skierował do zebranych proboszcz parafii św. Stanisława Kostki ks. Marcin Brzeziński. Następnie ks. Michał Kotowski – duszpasterz ludzi pracy koordynował modlitwę przy grobie. Przewodniczący Społecznego Komitetu dla upamiętnienia porwania i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki – Paweł Kęska przeczytał fragment kazania ks. Jerzego sprzed 42 lat. 

Zapraszamy codziennie wszystkich wiernych, do grobu ks. Jerzego na modlitwę za Jego wstawiennictwem, aby jak najlepiej przygotować się do obchodów 40 rocznicy śmierci męczennika.