Obchody 38 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

16 PAŹDZIERNIKA GODZ. 19:00 – SPEKTAKL “POKONAĆ PIEKŁO”. Na scenie Domu Amicus aktorzy teatru “Nie teraz” przedstawią spektakl ukazujący mistyczną rozmowę Bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Św. Andrzeja Boboli. Premiera spektaklu miała miejsce przed miesiącem, w Suchowoli, podczas 75 rocznicy urodzin bł. ks. J. Popiełuszki. Partnerem wydarzenia jest białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Po spektaklu odbędzie się wieczorne zwiedzanie Muzeum.

18 PAŹDZIERNIKA GODZ. 19:00 – “WIECZÓR ŚWIADKÓW”. W Domu Amicus odbędzie się spotkanie ze świadkami życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po spotkaniu zapraszamy na wieczorne zwiedzanie Muzeum.

19 PAŹDZIERNIKA GODZ. 18:00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA z litanią do bł. ks. Jerzego Popiełuszki odprawiona w obecności jego relikwii. Tego dnia od godziny 11:00 dla wiernych otwarta będzie kaplica przechowania sutanny bł. ks. Jerzego, w której odbył swoja ostatnią drogę.

30 PAŹDZIERNIKA GODZ. 19:00 – “PIEŚNI WIARY I WOLNOŚCI”. Po Mszy św. za Ojczyznę odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni, które wykonywane były podczas Mszy za Ojczyznę wtedy, kiedy odprawiał je ks. Jerzy Popiełuszko. O Mszach za Ojczyznę będą opowiadali świadkowie.

Wydarzenia objęte są patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

Partnerem wydarzenia jest Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej