Obchody 37 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Na obchody 37 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki złożą się:

  • 18 X o godzinie 14:00 – otwarcie wystawy plenerowej „Dekalog księdza Jerzego” zrealizowanej przez IPN Białystok, fundację „Dobro” prowadzoną przez państwa Popiełuszków, przez Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie, MSZ oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
  • 19 X od godziny 10:00 do 16:00 oraz po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej otwarta będzie kaplica w której w specjalnych gablotach wystawiona jest sutanna, koszula oraz przedmioty, które miał przy sobie w momencie śmierci ksiądz Jerzy Popiełuszko.
  • 19 X o godzinie 18:00 – uroczysta Msza Święta z modlitwą o kanonizację bł. księdza Jerzego Popiełuszki celebrowana pod przewodnictwem bp Tadeusza Pikusa. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele rodziny Państwa Popiełuszków, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych oraz poczty sztandarowe regionów i zakładów NSZZ Solidarność z całej Polski. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie wieńców przy grobie błogosławionego. Uroczystość odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uroczysta Msza Święta będzie transmitowana przez Radio Maryja oraz na stronie internetowej www.popieluszko.net.pl