Lekcje szkolne i warsztaty dla nauczycieli w Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki

Witam Państwa,

wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej stworzyliśmy 11 konspektów lekcji szkolnych z historii i religii opartych na historii ks. Jerzego Popiełuszki. W pierwszy weekend listopada organizujemy Warsztaty dla nauczycieli poświęcone sposobom przekazywania tej historii uczniom. Szczegóły poniżej:

* Konspekty lekcji szkolnych wraz z bogatą bazą multimedialną można pobrać spod linku:
http://muzeumkspopieluszki.pl/materialy-edukacyjne-dla-uczniow/

8 lekcji z historii oraz 3 lekcje z religii stworzone zostały dla uczniów zarówno szkół podstawowych jak i średnich. Konspekty zaopatrzone są w szeroki wybór materiałów multimedialnych. Zachęcamy do korzystania materiałów.

* W dniach 5 – 7 listopada Muzeum ks. J. Popiełuszki wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej organizuje trzydniowe warsztaty poświęcone analizie historii ks. J. Popiełuszki pod kątem edukacyjnym oraz współczesnym sposobom komunikowania tej historii.
Na warsztaty zapraszamy serdecznie nauczycieli historii i religii.

Informacje i zapisy: p.keska@muzeumkspopieluszki.pl


* Korzystając z okazji – serdecznie zapraszamy szkoły do zorganizowania wizyty w Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Oprócz Muzeum, podczas wizyty można odwiedzić niedostępne powszechnie mieszkanie księdza Jerzego, można spotkać się ze świadkami jego życia oraz zobaczyć relikwie sutanny i innych przedmiotów związanych z jego męczeńska śmiercią.
Posiadamy także dobrą bazę noclegową oraz gastronomiczną umożliwiającą nocleg.