Zakończyły się „Wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką”

Wczoraj zakończyła się pierwsza w naszej historii Szkoła Letnia „Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką”. Radości nie ma końca. Wszystko udało się świetnie. Uczestnicy byli nadzwyczajni – nie, nie są to puste słowa.

Po 12 uczniów i nauczycieli ze szkół w całej Polsce. Spotkania z wybitnymi historykami (prof. Jan Żaryn, dr Rafał Łatka, Jakub Gołębiewski), ze świadkami życia księdza Jerzego (Adam Nowosad, pani Grażyna Siemion, hutnicy z Huty Warszawa, pani Katarzyna Soborak, ks. Wiesław Wasiński, Krzysztof Koziestański) z warsztatowiczami i metodykami (Marcelina Koprowska, Agnieszka Bejnarowicz, Artur Wolski), warsztaty dziennikarskie prasowe (Agata Ślusarczyk) i radiowe (Paweł Kęska), do tego spotkanie z Adamem Woronowiczem i pokaz filmu „Wolność jest w nas”.

Do tego gra miejska i moc nowo zawartych przyjaźni i ta najważniejsza – z księdzem Jerzym! Duma, radość i moc pomysłów na przyszłość.

Wielkie podziękowania dla głównego partnera przedsięwzięcia: Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, dla ważnego partnera jakim było NSZZ Solidarność oraz dla patronów: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej