Święta Bożego Narodzenia Anno Domini 2015

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia – to nie tylko gorączka zakupów i Mikołaj, który skrada się przez komin, aby każdemu dziecku zostawić coś miłego. Czas Świąt to przede wszystkim dobre przygotowanie naszych rodzin do spotkania i przyjęcia Jezusa, który z Betlejemskiej groty każdemu z nas pragnie przekazać Miłość, Pokój i Nadzieję. Ważnym miejscem w każdym domu jest stół. To właśnie on w wigilijny wieczór staje się miejscem, na którym symbolicznie rodzi się nowe życie. To właśnie na nim kładziemy biały, poświęcony opłatek. W tradycji naszych dziadków i pradziadków pod obrus wkładano symbolicznie sianko – aby uświadamiać sobie w jakich warunkach  sam Bóg przyszedł na ten świat. Na stole stawiamy świecę – która przypomina nam, katolikom – o naszych prawach i obowiązkach które otrzymaliśmy wraz ze chrztem świętym. I nie może zabraknąć świeżej, pachnącej choinki. To przy niej gromadzimy się aby śpiewać kolędy – każdy na tyle na ile potrafi.

Bracia i Siostry! Ministranci naszej parafii, przygotowali dla Was to, czego nie może zabraknąć w waszych domach. Przygotowali sianko, kolorowe choinkowe bombki na których widnieje logo naszej parafii oraz będą rozprowadzać wigilijne świece Caritas.

      Ze złożonych przez Państwa ofiar na fundusz ministrancki, pragniemy w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia , udać się do Rzymu – gdzie jednym z najważniejszych wydarzeń dla nas  będzie możliwość przejścia przez Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra oraz okazja do poznania miejsc związanych historią Kościoła i świętymi.

               Składamy Serdeczne ,,Bóg zapłać” za każde dobre słowo wypowiedziane w naszą stronę oraz za ofiary, które pomogą nam w realizacji naszych marzeń.

               Świece, bombki i sianko można nabyć przed Kościołem w kolejne Niedziele Adwentu – 6, 13 i 20 grudnia po Mszach św.  o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz 13.00.