Pielgrzymka modlitewna, autokarowa do „Źródła Zgromadzenia” z okazji wystawienia Całunu Turyńskiego

Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia w Polsce zapraszają na:

Pielgrzymkę modlitewno-autokarową do „Źródła Zgromadzenia”, z okazji wystawienia Całunu Turyńskiego. Wyjazd do Turynu (Włochy) śladami początków i historii Zgromadzenia Misjonarzy M. B. Pocieszenia z okazji wystawienia Całunu Turyńskiego. Pielgrzymka ma charakter modlitewno-rekolekcyjny, dlatego codziennie odprawiania będzie Msza Święta. Przewidujemy także codzienny Różaniec, Koronkę oraz nauki o historii Świętych i misjach.

Organizatorzy: Misjonarze M. B. Pocieszenia Consolata w Polsce.

Kiedy: od 18 do 24 maja 2015

Zakwaterowanie we Włoszech: w domu macierzystym Zgromadzenia w Turynie.

Podróż: Autokar

Program:

17 maja niedziela
Msza Święta dla uczestników pielgrzymki o godz.10.15 w Kiełpinie.

18 maja w poniedziałek
Wyjazd autokarem do Vierzehnheiligen koło Norymbergii w Niemczech. Wieczorem na miejscu kolacja i nocleg przy sanktuarium 14-tu Świętych w Vierzehnheiligen (pokoje 2 osobowe).

19 maja we wtorek
Msza święta, śniadanie, wyjazd do Turynu przez Szwajcarię. Wieczorem kolacja i nocleg w domu macierzystym Misjonarzy M. B. Pocieszenia (pokoje 1 lub 2 osobowe).

20 maja we środę
Po śniadaniu i powitaniu poznamy początki historii zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia, a szczególnie postać Założyciela Błogosławionego Józefa Allamano. Odwiedzimy galerię historyczną i muzeum misyjne. Msza Św. w kaplicy Bł. Józef Allamano przy Jego grobie.
Po obiedzie autokarem wyjeżdżamy do klasztoru Sacra di S. Michele w górach pod Turynem i z przewodnikiem zwiedzimy klasztor. Kolacja w domu macierzystym w Turynie.

21 maja w czwartek
Centralny dzień naszej pielgrzymki. Tego dnia będziemy się modlić w Katedrze Turyńskiej się przed Całunem. W Sanktuarium „della Consolata” będzie sprawowana Msza Św. dla naszej grupy. Posiłki w domu macierzystym.

22 maja w piątek
Po śniadaniu jedziemy do Castelnuovo Don Bosco. Jest to wioska, w której urodził się Bł. Jozef Allamano, a także inni 3 święci: jego wujek S. Giuseppe Cafasso, S. Giovanni Bosco założyciel Salezjanów i S. Domenico Savio. Obiad w okolicach Castelnuovo. Kolacja w domu macierzystym.

23 maja w sobotę
Śniadanie, wyjeżdżamy do Norymbergii przez Mediolan, postaramy się zwiedzić po drodze Katedrę Mediolańską. W Norymberdze nocleg i kolacja w hotelu A & O (pokoje dwuosobowe).

24 maja w niedzielę
Śniadanie, Msza św. w Norymberdze, wyjazd do Kiełpina. Obiad w drodze do domu (płacimy za niego we własnym zakresie).

Koszt: 360 złotych i 320 euro.
Płatność w ratach: zaliczka: 200 zł i 150 euro do 15 marca, pozostałe 160 zł i 170 euro do 19 kwietnia.
Zapisy: U ojców we wspólnocie. (Przyjmujemy tylu pielgrzymów, na ile pozwoli autokar).

Na koszt składają się:
• transport autokarem na całej trasie;
• 6 noclegów w pokojach 2 osobowych;
• 6 śniadań, 3 obiady i 6 kolacji;
• ubezpieczenie.

Informacje dodatkowe:
• Uczestnicy wyjazdu muszą mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty;
• Typowe włoskie śniadania są bardzo skromne (pieczywo, ser, szynka, dżem, kawa i herbata). Proponujemy zabrać ze sobą „rezerwę żywieniową”;
• Trzeba przewidzieć jakąś dodatkową kwotę w euro ewentualnie na pamiątki, drobne zakupy, przekąski w drodze itd., oraz w złotówkach na obiad w drodze powrotnej.

Serdecznie zapraszamy

 

zobacz więcej: www.consolata.pl