12 kwietnia 2015 r. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, będącą świętem patronalnym Caritas w Polsce i rozpoczynającą 71. Tydzień Miłosierdzia, uruchomiliśmy serwis w „wersji beta”. W tym dniu opublikowaliśmy pierwsze apele o pomoc i zaprosiliśmy Internautów do odpowiedzi na nie poprzez darowizny oraz przekazywanie informacji o nich swoim bliskim i znajomym. Zapraszamy też do przesyłania nam wszelkich uwag oraz zgłaszania zauważonych błędów w jego działaniu. Oficjalna premiera serwisu, wzbogaconego o nowe funkcjonalności, już wkrótce!”

Internetowy serwis charytatywny www.pomagam.caritas.pl to projekt Caritas Polska, działający w ramach jej niekomercyjnej i nieodpłatnej działalności statutowej, stworzony we współpracy z diecezjalnymi Caritas w Polsce oraz Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych środowisk, działających na rzecz skutecznego pozyskiwania środków dla realizowania misji Dobrego Samarytanina wynikającej z chrześcijańskiego powołania. Celem pomagam.caritas.pl jest budowanie społeczności osób, zespołów wolontariackich i firm chcących wspierać osoby w potrzebie, wykorzystując do tego fenomen globalnej sieci Internetu!

zobacz więcej

www.pomagam.caritas.pl