Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018

 1. Zaczynamy rekolekcje wielkopostne, prowadzi je ks. kan. Dariusz Bala, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach Św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 15.00, 18.00 i o godz. 20.00. Do udziału serdecznie zachęcamy.
 2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Jutro uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP, patrona Kościoła i rodzin. Jutro o 17.15 nowenna do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, o 18.00 Msza Św. zbiorowa.
 4. Jutro o godz. 19.00 spotkanie Oazy, zapraszamy uczniów z klas 4-6, natomiast w środę spotkanie Oazy dla młodzieży z klas 7-mych oraz klas gimnazjalnych.
 5. W piątek 23 marca Droga Krzyżowa Ludzi Pracy ulicami Żoliborza. W tym dniu Msza Św. wieczorna wyjątkowo o godz. 17.00, po niej rozpocznie się Droga Krzyżowa. Do udziału serdecznie zapraszamy. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci, ani wieczornej Adoracji Krzyża.
 6. W tym dniu kancelaria parafialna po południu będzie czynna tylko do godz. 17.00.
 7. W sobotę o godz. 9.00 Msza Św. Żywego Różańca.
 8. W sobotę Dzień Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zbiórka młodzieży z naszej parafii przed kościołem o godz. 9.45. Dojazd komunikacją miejską.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, początek Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm ma miejsce na początku każdej Mszy Św. Postarajmy się przyjść nieco wcześniej do kościoła.
 10. Palmy będzie można nabyć u ministrantów i w ten sposób wesprzeć fundusz ministrancki.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 13.00 zapraszamy na koncert wielkopostny w wykonaniu Zespołu Instrumentów Dawnych Ars Nova. W programie dawne i współczesne pieśni religijne od XV do XIX w., a także staropolskie teksty związane z okresem Wielkiego Postu. Wystąpią: Ars Nova oraz Dagmara Barna, sopran i aktor Cezary Nowak.
 12. W przyszłą niedzielę u Sióstr Służebniczek naszej parafii będzie można nabyć baranka z ciasta na stół wielkanocny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc dla klasztoru sióstr na Syberii.
 13. Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę, przeznaczone są na fundusz remontowy naszego kościoła, na prace planowane w bieżącym roku.
 14. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przy krzyżu pasyjnym.
 15. W sklepiku parafialnym są do nabycia pascha liki – świece Caritas na stół świąteczny. Zachęcamy do ich zakupu, by wspomóc podopiecznych Caritas.