36. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

19 października minęła 36. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Błogosławiony męczennik jest otoczony kultem na całym świecie. Od momentu pogrzebu, do jego grobu przybyły 23 mln. ludzi. Jego relikwie są dziś czczone w blisko 1500 miejscach na świecie. Dla Parafii Świętego Stanisława Kostki jest to przede wszystkim ksiądz, który z poświęceniem posługiwał w tutejszej parafii dając przykład troski o bliźnich, miłosierdzia, wiary, patriotyzmu i odwagi.

Od rana do grobu księdza Jerzego przybywały delegacje wielu instytucji składając wieńce i zapalając znicze. Pierwszym z nawiedzających grób był premier Mateusz Morawiecki. Wieniec złożyła także Zofia Romaszewska reprezentująca prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę. Wieniec od parlamentarzystów w imieniu Marszałek Elżbiety Witek złożyła posłanka Beata Kempa. Do grobu księdza Jerzego przybył Minister Edukacji Przemysław Czarnek oraz poseł Antoni Macierewicz. Specjalny wieniec przekazał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Przy grobie księdza Jerzego Popiełuszki wartę trzymali górnicy z Kopalni Halemba. Swoje wieńce złożyły także liczne przedstawicielstwa Solidarności.

Podczas uroczystej Mszy Świętej odprawianej o godzinie 18:00 pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego, modlono się o kanonizację męczennika. Uroczystość była transmitowana przez Telewizję Trwam, Radio Maryja, Radio Warszawa oraz przez stronę internetową www.popieluszko.net.pl. Wierni nawiedzali grób duszpasterza do późnej nocy modląc się przy nim, składając kwiaty i zapalając znicze.