34. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

[:pl]19 października 1984 roku ksiądz Jerzy Popiełuszko, skromny rezydent parafii Świętego Stanisława Kostki w Warszawie, poniósł męczeńską śmierć. Był wrażliwy na nieprzeliczone biedy ludzi, z których pierwszą było poniżenie powodowane przez opresyjny, komunistyczny system. Zawsze stawał w obronie ludzkiej godności, był odważny i mądry. Dla Boga, który dodawał mu sił i dla bliźnich, nie wahał się poświęcić wszystkiego co miał… życia.

Przez 34 lata do jego grobu przybyły 23 miliony ludzi.

19 października, w dniu 34 rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, w kościele Świętego Stanisława Kostki odbyła się msza upamiętniająca niezłomnego kapelana Solidarności.

W mszy wzięli udział członkowie rodziny księdza Jerzego Popiełuszki, przedstawiciele rządu, solidarności, służb mundurowych, środowisk samorządowych, środowisko przyjaciół księdza Jerzego oraz liczna jak zawsze, rzesza wiernych.

Po uroczystej mszy świętej odmówiona została litania do błogosławionego z wezwaniem o jego kanonizację a następnie przedstawiciele licznych środowisk złożyli wieńce przy grobie księdza Jerzego Popiełuszki.

Obchody rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.


[:]