Parafia niesie pomoc w okresie kwarantanny

Drodzy parafianie,

w trudnym czasie, który przeżywamy, jedną z naszych największych trosk jest sytuacja osób samotnych i potrzebujących pomocy. Są to nie tylko osoby chore i ubogie ale również te, które z powodu wysokiego ryzyka zachorowania powinny zdecydowanie pozostać w domu.

Nasza parafia włączyła się w akcję Wspólnoty Pomocy, której patronuje kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski. Dążymy do tego, żeby parafianie z organizacyjnym wsparciem parafii w jak najpełniejszy sposób pomagali sobie nawzajem.

Dlatego w najbliższych dniach będziemy starali się dotrzeć do naszych parafian na różne sposoby, telefonicznie, poprzez ulotki, plakaty, i zbierać informacje o tym, czy:

–       potrzebujecie państwo pomocy

–       wiecie o kimś, kto jej potrzebuje, a nie ma jak się z nami skontaktować

–       jesteście gotowi, by tę sąsiedzką pomoc nieść.

Jeśli ktoś odnajduje się w jednej z trzech wymienionych grup, bardzo prosimy, by przekazał nam do siebie kontakt.  

Koordynatorem pomocy w naszej parafii jest ksiądz Piotr Kucharczyk. Zgłoszenia, prośby i pytania związane z organizacją pomocy prosimy kierować na adres mailowy pomoc@popieluszko.net.pl oraz pod numer 515 859 118

Na podstawie tego rozeznania będziemy organizować braterską akcję wsparcia i pomocy.